Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Gdzie są najtańsze części samochodowe?

2023-10-10
Gdzie są najtańsze części samochodowe?

Naprawa usterek i awarii w pojazdach zwykle nie jest łaskawa dla zawartości portfela, zwłaszcza gdy problem pojawił się niespodziewanie i trzeba go pilnie rozwiązać. Zakup nowych części samochodowych związany jest z wysokimi kosztami, dlatego warto szukać bardziej ekonomicznych rozwiązań. Popularną opcją jest kupno części używanych. Gdzie można kupić najtaniej części do auta? Czy rzeczywiście warto zdecydować się na najtańsze elementy? Zachęcamy do lektury!

Gdzie kupić tanie części samochodowe?

Samodzielne poszukiwania online to najszybszy i prawdopodobnie najbardziej efektywny sposób szukania tanich części do auta. Dobrze jest zaglądać na internetowe portale aukcyjne, serwisy społecznościowe albo na strony internetowe dedykowane sprzedaży części samochodowych. 

 • Porównywarki online - warto korzystać z internetowych porównywarek cenowych, by sprawdzić, czy część oferowana na sprzedaż rzeczywiście ma korzystną cenę. Być może u konkurencyjnych sprzedawców dostępne są tańsze oferty.
 • Ogłoszenia z częściami używanymi - różnego rodzaju aukcje internetowe oraz serwisy do sprzedaży zbędnych rzeczy pozwalają znaleźć używane części do auta. Rozwiązanie jest zwykle korzystne finansowo, choć do końcowej ceny należy wliczyć koszty wysyłki przedmiotu.
  Ponadto, poszukiwania mogą być żmudne i mało efektywne, gdyż na portalach wystawiane są raczej pojedyncze elementy, często nie są dokładnie opisane i nie wiadomo, do jakiego modelu pojazdu pasują.
 • Grupy i fora motoryzacyjne - również lokalne grupy w mediach społecznościowych albo fora internetowe pomagają wyszukanie i zakup elementu do konkretnego modelu pojazdu.
 • Sklepy internetowe z częściami do aut - warto sprawdzać ofertę zaufanych stron, które zajmują się sprzedażą części samochodowych, np. używanych czy z demontażu aut. Właśnie w tym specjalizuje się firma Adamex. W poszukiwaniach odpowiedniego elementu pomoże wyszukiwarka na stronie internetowej lub można skontaktować się z obsługą sklepu, czy część do danego pojazdu jest dostępna.
  Ceny elementów pochodzących z demontażu aut i motocykli są niższe niż w przypadku nowych części. Ponadto, ich jakość i działanie zostaje sprawdzone przed sprzedażą, dlatego klienci mają pewność, że wydatek się opłaci.
  Oferta tanich części do pojazdów jest bardzo bogata, dlatego jest szansa, że znajdziesz akurat ten komponent, którego potrzebujesz.

O ile zakup części samochodowych od renomowanego sprzedawcy jest bezpiecznym rozwiązaniem, to nie mamy takiej gwarancji w przypadku zakupów od osób prywatnych, np. na portalach aukcyjnych. Jeżeli po otrzymaniu przesyłki i montażu elementu w aucie okaże się, że coś nie działa lub zostaliśmy oszukani, trudniej dochodzić swoich praw lub otrzymać zwrot pieniędzy.

Zakup części do samochodu w sklepach stacjonarnych - czy się opłaca?

Co z zakupami stacjonarnymi? Niestety, bardzo często ceny komponentów w stacjonarnych punktach sprzedaży są o wiele wyższe niż w koszty zakupu tych samych elementów dostępnych na stronie internetowej.

Z drugiej strony, zakupy stacjonarne umożliwiają obejrzenie danej części przed zakupem oraz są dobrym rozwiązaniem, gdy pilnie potrzebny jest nam konkretny element do pojazdu.

Zakup tanich części samochodowych online - o czym pamiętać?

Internet może być źródłem wielu ciekawych i kuszących ofert. Bardzo często można trafić na wyjątkowo korzystne cenowo ogłoszenia, lecz bywają one pułapką i próbą oszustwa na kupujących. Należy upewnić się, że zakupy będą udane i bezpieczne. Jak to zrobić?

 • Sprawdzaj opinie - poznaj opinie o sprzedawcy albo recenzje na temat firmy oferującej części samochodowe.
 • Uważaj na podróbki - zdarza się, że niektórzy sprzedawcy oferują wyjątkowo niskie ceny za popularne elementy do auta. Zbyt niska kwota niekoniecznie będzie świetną okazją - może świadczyć o słabej jakości produktu lub o sprzedaży podrabianych części, o czym często brak informacji w ogłoszeniu. To także popularny sposób wykorzystywany przez oszustów internetowych.
 • Poznaj koszty dostawy - przed złożeniem zamówienia w sklepie internetowym upewnij się, że zakup taniej części samochodowej nie zostanie znacznie podwyższony przez koszty wysyłki. 

Podsumowanie

Poszukiwanie korzystnych cenowo części samochodowych nie musi zajmować wiele godzin i dni, jeżeli znamy zaufane sklepy internetowe oferujące tanie części samochodowe. Warto pamiętać o praktykach, które pozwolą uniknąć rozczarowania po zakupie, np. gdy zamawiamy części od prywatnej osoby przez platformę aukcyjną. Należy wziąć pod uwagę także koszty dostawy elementów do pojazdu i sprawdzić, czy dany zakup rzeczywiście się opłaca.pixelpixel